4. Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu (UDCS’19)

4. Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu (UDCS’19)
Nisan 2019

Karabük’ün ve KARDEMİR’in kuruluşu olan 3 Nisan etkinlikleri kapsamında Karabük Üniversitesi’nde (KBÜ), 4. Uluslararası De-mir ve Çelik Sempozyumu düzenlenmiştir. 4- 6 Nisan tarihlerinde KBÜ Demir Çelik Ensti-tüsü’nde gerçekleşen Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumu’nda ülkemizin ve dünya-nın dört bir yanından bilim insanları, uzman-lar, akademisyenler, mezun öğrenciler ve sektör temsilcileri bir araya gelerek yeni fikir-leri tartışma ve gelecekteki iş birlikleri için uluslararası ortaklar bulma fırsatı yakalamış-tır.

Demir çelik sektörünün önemli kuruluşları ve isimlerini buluşturan Sempozyumun açılışı Karabük Üniversitesi De-mir Çelik Enstitüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. Açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcı-sı Hasan Büyükdede, Karabük Valisi Fuat Gürel, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan ile kamu kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, davetli konuşmacılar, akademisyenler ve öğrenciler katılmıştır.

Firmamız adına Ar-Ge Merkezi personellerimizden Sn. Burak ÖNDER’in ve Sn. Ezgi SEVGİ’nin katılım göstermiş olduğu sempozyumda 04.04.2019 tarihinde ‘’Analysis Of Mechanical and Metallurgical Properties as a Result Of Cooling Process Alternative to Microalloyed in Profile Production by Hot Rolling Process’’ başlıklı bildirimizin sözlü sunumu gerçekleştirilmiştir.